| GOSPODARKA FINANSOWA SZPITALA |
| INFORMACJE i PORADY DLA PACJENTÓW |
|
STATUT
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
(tekst jednolity)
Na podstawie art. 42 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2015.618 j. t. z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2012.572 j. t. z późn. zm.) Senat Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku uchwałą nr 33/08 nadaje Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku Statut w brzmieniu:
I. POSTANOWIENIE OGÓLNE
§1
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zwany dalej „Szpitalem” jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, którego podmiotem tworzącym jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zwany dalej „Uczelnią". Podmiot leczniczy Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, wykonuje działalność leczniczą w następujących przedsiębiorstwach:
- Szpital Uniwersytecki (rodzaj działalności leczniczej wykonywanej w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego: stacjonarne i całodobowe świadczenia szpitalne),
- Poradnie Specjalistyczne (rodzaj działalności leczniczej wykonywanej w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego: ambulatoryjne świadczenia zdrowotne).
- Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej
- Szpital jest prowadzony w formie podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą.
- Szpital ma prawo posługiwania się pieczęcią o treści: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku lub pieczęcią ze skróconą nazwą USK uzupełnionymi w zależności od potrzeb adresem, numerem NIP, numerem REGON, numerami telefonicznymi i faxowymi lub innymi danymi na podstawie odrębnych przepisów.
- Szpital posiada znak firmowy „logo” określony w załączniku nr 1.
§2
Szpital działa na podstawie:
- ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2015.618 j. t. z późn. zm.) oraz przepisów wydanych na jej podstawie – od dnia 01 lipca 2011 r.
- innych obowiązujących aktów prawnych,
- niniejszego Statutu nadanego przez Senat Uniwersytetu.
II. SIEDZIBA I OBSZAR DZIAŁANIA
§3
- Siedzibą Szpitala jest Białystok ul. M. Skłodowskiej – Curie 24A
- Obszarem działania Szpitala jest Rzeczpospolita Polska.
III. CELE I ZADANIA SZPITALA
§4
- Podstawowym celem Szpitala jest udzielanie świadczeń zdrowotnych i promocja zdrowia w powiązaniu z realizacją zadań dydaktycznych i badawczych.
- Szpital uczestniczy w przygotowaniu osób do wykonywania zawodów medycznych i kształceniu osób wykonujących zawody medyczne.
- Szpital może uczestniczyć w realizacji programów zdrowotnych oraz naukowych zlecanych przez instytucje naukowe, zakłady pracy, organizacje społeczne, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty.
§5
Szczegółowe zasady wykonywania zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych określa umowa zawarta między Szpitalem, a Uczelnią.
§6
- Do zadań Szpitala należy w szczególności:
- udzielanie specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń wysokospecjalistycznych w ramach specjalności reprezentowanych przez komórki organizacyjne Szpitala
- udział w realizacji zadań dydaktycznych i naukowo-badawczych Uczelni i innych prowadzących działalność dydaktyczną i/lub naukową w dziedzinie nauk medycznych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów i zawartych umów,
- uczestniczenie w przygotowywaniu osób do wykonywania zawodów medycznych oraz doskonaleniu zawodowym kadr lekarskich, pielęgniarskich i innych zawodów w zakresie określonym w odrębnych przepisach, oraz umowach,
- prowadzenie działalności mającej na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną.
- Szpital może podejmować współpracę z krajowymi i zagranicznymi instytucjami ochrony zdrowia, kształcenia i doskonalenia kadr medycznych oraz organizacjami międzynarodowymi realizującymi zadania należące do zakresu działalności Szpitala, po zasięgnięciu opinii Rektora Uczelni.
- Szpital może być członkiem instytucji i organizacji, o których mowa w ust. 2, za zgodą Rektora Uczelni.
§7
- Szpital może prowadzić działalność gospodarczą:
- usługi medyczne,
- aptekę ogólnodostępną,
- usługi pralnicze,
- usługi hotelarskie,
- usługi sanitarno-porządkowe,
- usługi sterylizacyjne,
- usługi gastronomiczne,
- usługi handlowe,
- usługi transportowe i parkingowe,
- usługi xero,
- usługi informatyczne
- dzierżawa pomieszczeń i urządzeń
- Ponadto Szpital podejmuje działania związane z u trzymaniem jednostki w ruchu,
a w szczególności utrzymanie obiektów w stanie umożliwiającym realizacje celów statutowych, ich modernizację i dostosowanie do nowych zadań oraz obowiązujących przepisów.
- Prowadzenie działalności gospodarczej, o której mowa w ust. l, nie może ograniczać dostępności i poziomu świadczeń zdrowotnych udzielanych osobom uprawnionym, na podstawie obowiązujących przepisów oraz realizacji zadań dydaktycznych i naukowo-badawczych dla potrzeb Uczelni.
IV. RODZAJE I ZAKRES UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH
§8
- Szpital udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie: opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej, diagnostyki i rehabilitacji.
- Szpital udziela świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych określonych umowami zawartymi z dysponentami tych środków.
- Szpital jest zobowiązany również do udzielania świadczeń zdrowotnych osobom innym niż objęte umowami, o których mowa w ust. 2, w przypadku bezpośredniego zagrożenia ich życia i zdrowia.
- Szpital może także udzielać świadczeń zdrowotnych osobom innym niż objęte umowami, o których mowa w ust. 2, na podstawie umów lub na zasadzie odpłatności tych osób - obywateli polskich lub cudzoziemców.
§9
- Organizację i porządek procesu udzielania świadczeń zdrowotnych w Szpitalu określa regulamin organizacyjny Szpitala.
- Regulamin, o którym mowa w ust. l, ustalany przez Dyrektora, zatwierdza Rada Społeczna Szpitala.
V. ORGANY SZPITALA
§10
Organami Szpitala są:
- Dyrektor
- Rada Społeczna.
§11
- Szpitalem kieruje Dyrektor i reprezentuje go na zewnątrz.
- Z Dyrektorem nawiązuje i rozwiązuje stosunek pracy albo zawiera i rozwiązuje umowę cywilnoprawną Rektor Uczelni.
- Dyrektor samodzielnie podejmuje decyzje w zakresie zarządzania Szpitalem, nie zastrzeżone przepisami prawa dla innych organów i ponosi za nie pełną odpowiedzialność.
- Dyrektor jest przełożonym wszystkich pracowników Szpitala.
- Do obowiązków i uprawnień Dyrektora należy w szczególności:
- organizowanie pracy Szpitala w sposób zapewniający osiągnięcie celów oraz realizację zadań statutowych Szpitala,
- należyta gospodarka mieniem własnym lub przekazanym Szpitalowi do użytkowania,
- prowadzenie polityki kadrowej Szpitala, zatrudnianie i zwalnianie pracowników,
z zastrzeżeniem § 12,
- nadzór nad wykonywaniem zadań przez pracowników Szpitala,
- należyte gospodarowanie środkami finansowymi i rzeczowymi pozostającymi w dyspozycji Szpitala,
- współpraca z organizacjami związkowymi i zawodowymi działającymi na terenie Szpitala.
- Dyrektor ma prawo przedstawiania Senatowi Uczelni opinii i wniosków w sprawach zastrzeżonych do kompetencji organu założycielskiego, a wywołujących skutki w sferze związanej z zarządzaniem Szpitalem, na warunkach i w trybie określonych w Statucie Uczelni.
- Dyrektor powołuje jako zespół doradczy Radę Klinicystów i nadaje jej regulamin.
- Dyrektor posiada prawo do tworzenia innych zespołów doradczych w sprawach związanych z realizacją statutowej działalności Szpitala.
- Dyrektor występuje z wnioskami o dotacje przedmiotowe do Ministra Zdrowia za pośrednictwem Rektora Uczelni.
§12
- W celu wykonywania zadań dydaktycznych i naukowo-badawczych Uczelni zatrudnia się w jednostkach organizacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku funkcjonujących na bazie właściwych komórek organizacyjnych Szpitala nauczycieli akademickich.
- Zatrudnienie przez Szpital nauczycieli akademickich, o których mowa w ust. 1, dla udzielania świadczeń zdrowotnych następuje w trybie określonym ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2015.618 j. t. z późn. zm.) oraz przepisów wydanych na ich podstawie.
- Komórką organizacyjną wykonująca działalność dydaktyczną i badawczą, w powiązaniu
z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, będącą oddziałem, kieruje
ordynator albo inny lekarz kierujący. Osobą odpowiedzialną za działalność dydaktyczną i badawczą w komórce, o której mowa w zdaniu pierwszym, jest kierownik kliniki. W/w funkcje można pełnić jednocześnie.
- Na stanowisko kierownika Kliniki ogłasza i przeprowadza konkurs Dziekan, na zasadach określonych w Statucie Uczelni.
- Dyrektor wydaje pisemną opinię dotyczącą kandydata na stanowisko kierownika Kliniki, Zakładu, którą przedkłada komisji konkursowej.
- Z kandydatem wybranym na stanowisko określone w ust. 4 Dyrektor nawiązuje stosunek pracy na podstawie umowy o pracę.
- Dyrektor jest uprawniony do złożenia umotywowanego wniosku o rozwiązaniu stosunku pracy z kierownikiem Kliniki, lekarzem kierującym, kierownikiem Zakładu lub nauczycielem akademickim, o którym mowa w ust. 2. Rozwiązanie stosunku pracy z w/w następuje w uzgodnieniu z Rektorem Uczelni.
- Powołanie innego lekarza kierującego następuje w porozumieniu z Rektorem Uczelni.
§13
- Dyrektor zarządza komórkami organizacyjnymi Szpitala bezpośrednio lub przy pomocy swoich zastępców.
- Zastępcy Dyrektora wykonują obowiązki określone w regulaminie porządkowym Szpitala oraz kierują komórkami bezpośrednio im podległymi.
- Zastępcami Dyrektora są:
- Zastępca do spraw lecznictwa,
- Zastępca do spraw administracyjno - finansowych,
- Zastępca do spraw pielęgniarstwa – Naczelna Pielęgniarka,
- W przypadku, gdy Dyrektor nie jest lekarzem, Rektor Uczelni w drodze konkursu wyłania zastępcę do spraw lecznictwa.
§ 14
Rada Społeczna jest organem inicjującym i opiniodawczym Rektora i Senatu Uczelni oraz organem doradczym Dyrektora
§15
Rektor Uczelni powołuje i odwołuje Radę Społeczną oraz zwołuje jej pierwsze posiedzenie.
§ 16
- W skład Rady Społecznej wchodzą:
- jako przewodniczący - przedstawiciel Rektora Uczelni,
- jako członkowie:
- przedstawiciel ministra właściwego do spraw zdrowia
- przedstawiciel wojewody
- przedstawiciel przewodniczącego zarządu samorządu województwa
- przedstawiciel okręgowej izby lekarskiej
- przedstawiciel okręgowej rady pielęgniarek i położnych
- osoby powołane przez Senat Uczelni - w liczbie 5 osób.
- Członkiem Rady Społecznej, o którym mowa w ust. l, nie może być osoba pozostająca w stosunku pracy ze Szpitalem utworzonym przez Uczelnię.
§ 17
Do zadań Rady Społecznej należy:
- przedstawianie Rektorowi i Senatowi Uczelni wniosków i opinii w sprawach:
a) zbycia aktywów trwałych o wartości przekraczającej 30 000 zł,
- zakupu nowej aparatury i sprzętu medycznego o wartości przekraczającej 30 000 zł,
- przyjęcia darowizny nowej aparatury i sprzętu medycznego o wartości przekraczającej 50 000 zł,
- związanych z przekształceniem lub likwidacją, rozszerzeniem lub ograniczeniem działalności,
- przyznawania Dyrektorowi nagród,
- rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z Dyrektorem,
- regulaminu organizacyjnego;
- przedstawianie Dyrektorowi wniosków i opinii w sprawach:
- planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego,
- rocznego sprawozdania z planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego,
- kredytów bankowych lub dotacji,
- podziału zysku;
- dokonywanie okresowych analiz skarg i wniosków wnoszonych przez pacjentów, z wyłączeniem spraw podlegających nadzorowi medycznemu;
- opiniowanie wniosku w sprawie czasowego zaprzestania działalności leczniczej;
- uchwalanie regulaminu działalności Rady Społecznej i przedkładanie regulaminu do
zatwierdzania Rektorowi Uczelni;
- wykonywanie innych zadań określonych w ustawie oraz przez Senat Uczelni.
§18
- Kadencja Rady Społecznej trwa cztery lata .
- Odwołanie członków Rady Społecznej przed upływem kadencji może nastąpić na wniosek organów określonych w § 16 pkt 2 ppkt a-f oraz w przypadku:
- rezygnacji
- długotrwałej niezdolności do pełnienia funkcji spowodowanej chorobą lub innymi okolicznościami
- popełnienia przestępstwa orzeczonego prawomocnym wyrokiem Sądu
- nawiązanie stosunku pracy ze Szpitalem w którym jest członkiem Rady Społecznej
- Sposób i częstotliwość zwoływania posiedzeń, tryb pracy oraz podejmowania uchwał określa regulamin Rady Społecznej.
§19
Od uchwały Rady Społecznej Dyrektorowi przysługuje, odwołanie do Rektora Uczelni.
VI. STRUKTURA ORGANIZACYJNA SZPITALA
§20
- W skład Szpitala wchodzą:
- kliniki/oddziały będące podstawowymi komórkami organizacyjnymi udzielającymi świadczenia zdrowotne,
- komórki organizacyjne działalności podstawowej realizujące procedury medyczne (zakłady, samodzielne pracownie),
- inne komórki organizacyjne działalności podstawowej (np. Apteka Szpitalna, poradnia Medycyny Pracy, SOR, Centralna Sterylizatornia i Dezynfektornia),
- poradnie specjalistyczne
- komórki organizacyjne działalności ekonomiczno-administracyjnej, organizacyjno-prawnej, technicznej, gospodarczej, usługowej i inne utworzone przez Dyrektora,
- Wykaz komórek organizacyjnych, działalności medycznej, wymienionych w pkt. a, b, c, d zawiera załącznik nr 2.
§21
Szczegółową strukturę organizacyjną i zakres zadań poszczególnych komórek organizacyjnych Szpitala określa regulamin organizacyjny ustalony przez Dyrektora.
VII. GOSPODARKA FINANSOWA SZPITALA
§22
Szpital będący publicznym zakładem opieki zdrowotnej prowadzi gospodarkę finansową w formie samodzielnego zakładu pokrywającego z posiadanych środków i uzyskiwanych przychodów koszty działalności i zobowiązań.
§23
- Szpital samodzielnie gospodaruje przekazanym mu w nieodpłatne użytkowanie majątkiem Skarbu Państwa komunalnym lub Uczelni oraz majątkiem własnym (otrzymanym i zakupionym).
- Szpital użytkuje i zarządza nieruchomościami przekazanymi przez Uczelnię na podstawie umowy użytkowania.
- Zbycie, wydzierżawienie lub wynajęcie majątku trwałego Szpitala może być dokonane przez Szpital na zasadach określonych przez Senat Uczelni. Wniesienie majątku do spółek lub fundacji wymaga zgody Senatu Uczelni.
- Szpital może dokonywać zakupu lub przyjąć darowiznę aparatury i sprzętu medycznego wyłącznie o przeznaczeniu i standardzie określonym przez Senat Uczelni, oraz na zasadach przez niego określonych.
§24
- Podstawą gospodarki Szpitala jest plan finansowy i inwestycyjny ustalany przez Dyrektora i zaopiniowany przez Radę Społeczną.
- Rektor Uczelni zatwierdza wybór biegłego rewidenta dokonanego przez Szpital celem zbadania rocznego sprawozdania finansowego oraz zatwierdza to sprawozdanie.
§25
- Szpital może uzyskiwać środki finansowe na zasadach określonych w art. 55 ustawy
o działalności leczniczej:
- z odpłatnych świadczeń zdrowotnych udzielanych na podstawie umów chyba, że przepisy odrębne stanowią inaczej.
- na realizację programów zdrowotnych i programu Zintegrowanego Ratownictwa
Medycznego,
- z wydzielonej działalności gospodarczej, o której mowa w § 7 niniejszego Statutu,
- z darowizn, zapisów, spadków oraz ofiarności publicznej, także pochodzenia zagranicznego, z zastrzeżeniem § 23 ust. 4.
§26
- Szpital może otrzymywać dotacje budżetowe na:
- realizację zadań w zakresie zapobiegania chorobom i urazom lub innych programów zdrowotnych oraz promocję zdrowia,
- pokrycie kosztów kształcenia i podnoszenia kwalifikacji osób wykonujących zawody medyczne,
- inwestycje, w tym zakup wysokospecjalistycznej aparatury i sprzętu medycznego,
- cele szczególne, przyznawane na podstawie odrębnych przepisów.
- Dotacje wymienione w ust. l przyznaje Minister Zdrowia za pośrednictwem Uczelni.
§27
- Na świadczenia zdrowotne wykonywane w Szpitalu w ramach szkolenia studentów Uczelni, pod bezpośrednim nadzorem lekarzy i lekarzy stomatologów posiadających prawo wykonywania zawodu lekarza albo prawo wykonywania zawodu lekarza stomatologa, będących pracownikami Uczelni, Uczelnia może otrzymać dotacje przyznane z budżetu państwa.
- Uczelnia przekazuje Szpitalowi z dotacji, o której mowa w ust. l, środki na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych, określonych w ust. l, na podstawie umowy, z uwzględnieniem liczby kształconych w Szpitalu studentów w danym roku akademickim.
§28
- 1.Wartość majątku Szpitala określają:
- fundusz założycielski,
- fundusz zakładu.
- Fundusz założycielski Szpitala stanowi wartość wydzielonej Szpitalowi części mienia państwowego lub komunalnego, lub mienia Uczelni,
- Fundusz zakładu stanowi wartość majątku Szpitala po odliczeniu funduszu założycielskiego.
- Szpital decyduje sam o podziale zysku.
- Szpital pokrywa we własnym zakresie stratę netto.
§29
Szpital ubezpiecza swoją działalność od odpowiedzialności cywilnej.
VIII. NADZÓR I KONTROLA DZIAŁALNOŚCI SZPITALA
§30
- Podmiotem sprawującym nadzór nad Szpitalem jest Uczelnia.
- Rektor Uczelni dokonuje kontroli i oceny działalności Szpitala oraz pracy dyrektora.
- Kontrola i ocena, o których mowa w ust. 2 obejmują w szczególności:
- realizację zadań statutowych, dostępność i poziom udzielanych świadczeń,
- prawidłowość gospodarowania mieniem,
- gospodarkę finansową.
- Rektor Uczelni w razie stwierdzenia, że decyzja Dyrektora jest sprzeczna z prawem, wstrzymuje jej wykonanie oraz zobowiązuje Dyrektora do jej zmiany lub cofnięcia.
IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§31
W sprawach nieuregulowanych w Statucie stosuje się ustawę o działalności leczniczej i przepisy wydane na podstawie tej ustawy, a także przepisy innych ustaw.
§32
Z dniem nadania przez Senat Uczelni niniejszego Statutu, traci moc Statut Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Białymstoku zatwierdzony uchwałą nr 13 z dnia 22 kwietnia 2002 r. przez Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku.
Rektor
Prof. dr hab. Adam Krętowski
Załącznik nr 2 do Statutu USK
Wykaz podstawowych komórek medycznych
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
Kliniki
- Klinika Alergologii i Chorób Wewnętrznych
- Klinika Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych
- Klinika Hematologii z Pododdziałem Chorób Naczyń
- Klinika Kardiologii z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego
- Klinka Reumatologii i Chorób Wewnętrznych
- Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych
- Klinika Neurologii / Oddział Udarowy
- I Klinika Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej
- II Klinika Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej
- Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej
- Klinika Urologii
- Klinika Chirurgii Naczyń i Transplantacji
- Klinika Ortopedii i Traumatologii
- Klinika Neurochirurgii
- Klinika Otolaryngologii
- Klinika Okulistyki
- Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka
- Klinika Perinatologii i Położnictwa ze Szkołą Rodzenia
- Klinika Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej
- Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii A z Blokiem Operacyjnym
- Klinika Kardiochirurgii z Blokiem Operacyjnym
- Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej
- Klinika Rehabilitacji
- Klinika Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej
- Szpitalny Oddział Ratunkowy
- Klinika Kardiologii Inwazyjnej z OIOK i Pracownią Hemodynamiki
- II Klinika Nefrologii z Oddziałem Leczenia Nadciśnienia Tętniczego i Pododdziałem Dializoterapii
Poradnie
- Poradnia Medycyny Pracy
- Poradnia Alergologiczna
- Poradnia Endokrynologiczna
- Poradnia Diabetologiczna
- Poradnia Gastroenterologiczna
- Poradnia Reumatologiczna
- Poradnia Hematologiczna
- Poradnia Kardiologiczna
- Poradnia Angiologiczna (Chorób Naczyń)
- Poradnia Okulistyczna
- Poradnia Neurologiczna
- Poradnia Otolaryngologiczna
- Poradnia Foniatryczna
- Poradnia Logopedyczna
- Poradnia Urologiczna
- Poradnia dla Chorych ze Stomią
- Poradnia Anestezjologiczna (Leczenia Bólu)
- Poradnia I Chirurgii Ogólnej
- Poradnia II Chirurgii Ogólnej
- Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
- Poradnia Chirurgii Plastycznej
- Poradnia Chirurgii Szczękowo-Twarzowej
- Poradnia Neurochirurgiczna
- Poradnia Kardiochirurgiczna
- Poradnia Chirurgii Naczyń
- Poradnia Chirurgii Klatki Piersiowej
- Poradnia Patologii Ciąży
- Poradnia Położniczo-Ginekologiczna
- Poradnia Ginekologiczna Studencka
- Poradnia Neonatologiczna
- Poradnia Medycyny Nuklearnej
- Poradnia Rehabilitacji
- Poradnia Transplantologiczna
Zakłady
- Zakład Radiologii
- Zakład Medycyny Nuklearnej
- Zakład Diagnostyki Hematologicznej
- Zakład Diagnostyki Biochemicznej
- Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej i Immunologii Infekcyjnej
- Zakład Diagnostyki Klinicznej
- Zakład Kształcenia Lekarzy Rodzinnych
Pozostałe komórki medyczne
- Blok Operacyjny
- Apteka
- Centralna Sterylizatornia i Dezynfektornia
- Pracownia Densytometrii
- Pracownia Elektrofizjologii i Leczenia Zaburzeń Rytmu Serca
- Pracownia Transfuzjologii
- Konsultanci Medyczni
- Pracownia Angiografii
- Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego
- Pracownia Echokardiograficzna
- Pracownia Prób Wysiłkowych
- Pracownia Fizjoterapii
- Ośrodek Rehabilitacji Dziennej
- Ośrodek Kształcenia Lekarzy w Zakresie Zdrowia Publicznego
- Centrum Urazów Wielonarządowych
- Gabinety Diagnostyczno – Zabiegowe
- Ośrodek Terapii Hiperbarycznej
- Centrum Badań Innowacyjnych
- Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej
- Interdyscyplinarny ośrodek endoskopowej chirurgii podstawy czaszki
Wykaz podstawowych komórek medycznych
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
(ul. Żurawia)
Kliniki
- I Klinika Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc.
- II Klinika Chorób Płuc i Gruźlicy
- Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii z Pododdziałami: Obserwacyjnym, Zakażonych HIV i Chorych na AIDS
- Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci
- Oddział Dziecięcy Obserwacyjno-Zakaźny
- I Klinika Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ
- Klinika Dermatologii i Wenerologii z Pododdziałem Dermatologii Dziecięcej i Pododdziałem Dermatologicznym Dziennego Pobytu
- Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
- Izba Przyjęć I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc
- Izba Przyjęć II Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy
- Izba Przyjęć Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii i Pododdziału Obserwacyjnego
- Izba Przyjęć Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci
- Izba Przyjęć Oddziału Dziecięcego Obserwacyjno-Zakaźnego
- Izba Przyjęć I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ
- Izba Przyjęć Stacji Dializ
- Izba Przyjęć Kliniki Dermatologii i Wenerologii z Pododdziałem Dermatologii Dziecięcej i Pododdziałem Dermatologicznym Dziennego Pobytu
- Izba Przyjęć Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
Poradnie
- Poradnia Chorób Zakaźnych
- Poradnia Gastroenterologiczna
- Poradnia Antropozoonoz i Chorób Zawodowych wraz z Punktem Szczepień
- Poradnia Alergologiczna dla Dzieci
- Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dorosłych
- Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci
- Poradnia Chorób Zakaźnych dla Dzieci
- Poradnia Chorób Przenoszonych Drogą Płciową
- Poradnia Dermatologiczna
- Poradnia Dermatologii Dziecięcej
- Poradnia Alergologiczna
- Poradnia Mykologiczna
- Poradnia Łuszczycowa i chorób autoimmunologicznych
- Poradnia Owrzodzeń Podudzi
- Poradnia Transplantacji Nerek
- Poradnia Nadciśnienia Tętniczego
- Poradnia Nefrologiczna
- Poradnia Chorób Tropikalnych i Ogólnozakaźnych z punktem szczepień
- Poradnia Hepatologiczna
Zakłady
- Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej
- Zakład Diagnostyki Obrazowej
Pozostałe komórki medyczne
- Apteka
- Stacja Dializ
- Punkt Konsultacyjny dla Dorosłych Zakażonych Wirusem HIV i Chorych na AIDS
- Punkt Konsultacyjny dla Dzieci Zakażonych Wirusem HIV i Chorych na AIDS
- Pracownia endoskopowa
- Pracownia Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu
- Samodzielna Pracownia Badań Czynnościowych i Rehabilitacji
- Zespól Domowej Dializoterapii Otrzewnowej
- Gabinety Diagnostyczno-Zabiegowe
Wykaz podstawowych komórek medycznych
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
(ul. Warszawska)
Oddziały
- I Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc Męski
- II Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc Żeński
- Izba Przyjęć
- Pododdział Wlewów Cytostatycznych
Poradnie
- Specjalistyczna Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc dla Dorosłych
- Poradnia Lekarza Zakładowego
Zakłady
- Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej
- Zakład Diagnostyki Obrazowej
Pozostałe komórki medyczne
- Gabinet endoskopii
- Ośrodek Domowego Leczenia Tlenem
- Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej
- Pracownia Bakteriologii Prątka Gruźlicy
- Pracownia Radiologiczna
- Pracownia Badań Czynnościowych i Rehabilitacji
- Pracownia EKG
- Pracownia Inhalacji i Kinezyterapii
- Gabinet Zabiegowy
Nazwa dokumentu: | Statut szpitala | Podmiot udostępniający: | Dział Organizacyjno-Prawny Sekcja Informatyki | Osoba, która wytworzyła informację: | Administrator | Osoba, która odpowiada za treść: | Administrator | Osoba, która wprowadzała dane: | Administrator | Data wytworzenia informacji: | 2016-09-30 14:50:37 | Data udostępnienia informacji: | 2013-09-30 14:50:37 | Data ostatniej aktualizacji: | 2016-10-05 14:48:06 |
Wersja do wydruku...
|